ГрцијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Σινδοσ/Sindos, Νομός Θεσσαλονίκης/Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία/Central Macedonia: 570 22

570 22

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Σινδοσ/Sindos, Νομός Θεσσαλονίκης/Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία/Central Macedonia
Град :Σινδοσ/Sindos
Регионот 2 :Νομός Θεσσαλονίκης/Thessaloniki
Регионот 1 :Κεντρική Μακεδονία/Central Macedonia
Земја :Грција(GR)
Поштенски :570 22

Други Информации
Јазик :Greek/English (EL/EN)
Регионален Код :GR-54
ширина :40.67046
должина :22.80405
Временска Зона :Europe/Athens
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Σινδοσ/Sindos, Νομός Θεσσαλονίκης/Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία/Central Macedonia се наоѓа во Грција. Нејзините поштенски код е 570 22.

Другите се е достапен
Σινδοσ/Sindos, Νομός Θεσσαλονίκης/Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία/Central Macedonia,570 22 ©2014 Поштенски Пребарување